Senarai Pemenang Anugerah Industri Muzik Ke-23 (AIM23) Tahun 2022

Senarai Pemenang Anugerah Industri Muzik Ke-23 (AIM23) Tahun 2022

Senarai Pemenang Anugerah Industri Muzik Ke-23 (AIM23) Tahun 2022

Anugerah Industri Muzik Ke-23 (AIM23) telah berlangsung di Auditorium MBSA dan malam tersebut telah mengumumkan senarai pemenang bagi setiap kategori yang dipertandingkan.

Sebanyak 21 kategori dengan 105 calon akhir (Top 5) telah disenaraikan dan pemenang-pemenang diumumkan oleh barisan penyampai trofi seperti Wany Hasrita Khai Bahar, DJ Fuzz, Jaclyn Victor, Edrie Hashim dan ramai lagi.

Selain itu ramai artis yang membuat persembahan sepanjang acara berlangsung antaranya ialah Dato' Sri Siti Nurhaliza, Liza Hanim, Ella, Ernie Zakri, Hafiz Suip, Aina Abdul dan ramai lagi. Manakala Sherry Alhadad, Awal Ashaari dan Azad Jasmin telah dipertanggungjawabkan sebagai pengacara pada malam tersebut.

AIM 23 telah disiarkan secara langsung pada Ahad malam, 11 September 2022 pada jam 9.00 malam di saluran Astro Ria 104 atau tontonan secara online di astrogo.astro.com.my dan On Demand.

🎥 Tonton disini (akan dikemaskini) - Link 1 | Link 2Link 3

Senarai Pemenang Anugerah Industri Muzik Ke-23 (AIM) 2022 & Calon Top 5

Anugerah Sri Wirama

Mr Tan Su Loke

Lagu Terbaik

  • Thank You Allah - Alyah ft Cat Farish & Ustaz Haris
  • Adat Kasih - Ziha Salleh
  • Wu Ren Qian Shou De Xin Fu - Uriah
  • Goodbye Hello - Syamel & Ernie Zakri (PEMENANG)
  • Game Of Charades - Sophia Zuhri

Kulit Single/Album Terbaik

  • Salammusik (Borak) - Lan Nusa
  • Ziha Salleh (Adat Kasih) - Patrick Leong Kok Soong (PEMENANG)
  • Amylea (Kendati) - Amylea Azizan
  • Razak A'ai (Radio) - Mohammad Farizie Bin Johari
  • Dayang Nurfaizah (Belagu) - Abidin Khairul/Khairul Afiq Khairudin

Artis Baru Terbaik

  • Rian Shain - Kesumat
  • Aufahanie - Geming Jiwa
  • Vanessa Reynauld - Buat Ku Sempurna - PEMENANG
  • Iss Arffan - Tiada Bernoktah
  • Ahmad Syafiq - Duri

Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu (Lelaki)

  • Hafiz Suip - Takluk Cinta
  • Alif Satar & The Locos - Anugerah Terindah
  • Syamel - Bila Kau Tiada
  • Arddley Nicholas - Pilu (PEMENANG)
  • XPOSE - Jejak

PersembahanVokal Terbaik Di Dalam Lagu (Wanita)

  • Vaneesa Reynauld - Buat Ku Sempurna
  • Ernie Zakri - Sinar Mata Hati (PEMENANG)
  • Aina Abdul - Nada Kalbu
  • Idaya - Jangan Menangis Cinta
  • Marsha Milan - Cinta

Persembahan Vokal Terbaik Di Dalam Lagu (Berkumpulan)

  • Da Unknown - Tersakiti
  • Dolla - Berani
  • Blvckmind Squad - Sembelih
  • V.E - Tunggu (PEMENANG)
  • Zayne - Kaulah Cinta

Persembahan Vokal Duo/Kolaborasi Terbaik Di Dalam Lagu

  • Hafiz Suip & Ernie Zakri - Berakhirlah Pencarianku
  • Syamel & Ernie Zakri - Goodbye Hello
  • Shila Amzah & Liza Hanim - Bahagiankan Dia (PEMENANG)
  • Lah Ahmad ft. Aina Abdul - Tunggu Kamu
  • Shuib & Siti Sarah - Semakin Benci Semakin Cinta

Rakaman Lagu Terbaik

  • Dayang Nurfaizah (Malam Ku Bermimpi) - Simon Khoo, Ari Renaldi, Aubrey Suwito
  • Razak A'ai (Aku Setia) - AG Coco, Hanis Azman & Ucop Classmates
  • Dayang Nurfaizah (Tudung Periuk) - Simon Khoo, Ari Renaldi, Aubrey Suwito (PEMENANG)
  • Anand Sadacharam & Surmukhi Raman (Ellame Marenthen) - M. Jagathees
  • Alif Satar & The Locos (Anugerah Terindah) - Taja Mustapha, Hafizul 'Pij' Hafiz, Felix Voon

Rakaman Album Terbaik

  • Naim Daniel (Fobia) - Omar K
  • Yonnyboii (Deluxe Version) - Yonnyboii
  • Dayang Nurfaizah (Belagu) - Simon Khoo, Ari Renaldi, Aubrey Suwito (PEMENANG)
  • Sekumpulan Orang Gila, SOG (Second Voyage) - Bert Poncet
  • A.Limin (Sesudah Melakar Langit) - Amerul Adri

Video Muzik Terbaik

  • SonaOne (Sape Kata) - ATG & SonaOne
  • Janna Nick (Gatal) - Chuan Looi (PEMENANG)
  • Joe Flizzow (CIAO) - Shahrin Bahar
  • Kmy Kmo, Luca Sickta, Hazama (Makuta) - Yunus Yunus
  • Daiyan Trisha ft. Tuju (Penat) - Jasmine Wong dan Daiyan Trisha

Lagu Melayu Terbaik Yang Dipersembahkan Oleh Artis Luar Negara

  • Masih - Rossa
  • Tak Ingin Usai - Keisya Levronka (PEMENANG)
  • Bismillah Cinta - Ungu & Lesti
  • Terlalu Berharap - Rossa
  • Memilih Aku - Arsy Widianto, Tiara Andini

Susunan Muzik Terbaik Di Dalam Lagu

  • Bihzhu (Chendering) - Idris Koh Keng Hui
  • Thiagu Murugesu, Anand Sadacharam, Karthikeyan (Ellame Marenthen) - Thiagu Murugesu
  • Dayang Nurfaizah (Malam Ku Bermimpi) - Aubrey Suwito
  • Dayang Nurfaizah (Tudung Periuk) - Aubrey Suwito (PEMENANG)
  • Vanessa Reynauld (Buat Ku Sempurna) - Adib Hussein, Mage, Faizal, Mike Chan

Runut Bunyi (OST) Terbaik Di Dalam Filem/Drama

  • Coretan Pilu - Awie
  • Khila Asmara - Shila Amzah
  • Memandangmu - Aidit Alfian & Tegu Budiman
  • Cinta - Marsha Milan
  • Bahagiakan Dia - Shila Amzah & Liza Hanim (PEMENANG)

Album Terbaik

  • Ramayan (Di Persiaran Cakrawala) - Ramayan
  • Tuju (Tuju Untuk Kamu 18/19) - Mingaling, Saucie J, Meerfly
  • Sekumpulan Orang Gila, SOG (Second Voyage) - Bert Poncet
  • Yonnyboii (Yonny, Deluxe Version) - Wolfy (PEMENANG)
  • A. Limin (Sesudah Melakar Langir) - Amerul Ishraf Adri

Lagu Pop Elektronik/Dance Terbaik

  • Narsis - Elizabeth Tan ft. Zynakal
  • Fun, Lust, Love - Late Night Frequency (PEMENANG)
  • VETO - DJ CZA ft. TUJULOCA & MK
  • Amaran - Siti Nordiana & Bunga
  • Panggil Sayang - Syeera Aziz

Lagu Inggeris Tempatan Terbaik

  • So In Love - TY:Del
  • My World Too - Fatia
  • Game of Charades - Sophia Zuhri (PEMENANG)
  • Acknowledge - Astor Walk
  • We Go Up - Athalia

Lagu Cina Tempatan Terbaik

  • Yu Ni - FS (Fuying & Sam)
  • Suan Shen Me - Uriah
  • Zhi Dao Wo Men Yu Jian Ai - Suzanne Low
  • Wu Ren Qian Shou De Xin Fu - Uriah (PEMENANG)
  • Someday - Suzanne Low ft. Gaston

Lagu Rock Terbaik

  • Toxic - Alif Satar & The Locos
  • Tugu Ugut - Sekumpulan Orang Gila (PEMENANG)
  • Korang - Bunkface
  • DUIT! - Stacy
  • I Miss You - Bunkface

Lagu Pop Terbaik

  • Alah Bisa - Faizal Tahir dan Amira Othman
  • Penat - Daiyan Trisha ft. Tuju
  • Goodbye Hello - Syamel dan Ernie Zakri (PEMENANG)
  • Perpisahan - Khai Bahar
  • Kelentong Kelentong - Hael Husaini

Lagu R&B/Hip Hop Terbaik

  • Tak Sangka - Yonnyboii, Zynakal, Asyraf Nasir
  • CIAO - Joe Flizzow ft MK, Jay Park (PEMENANG)
  • Orang Lain - A. Nayaka, Joe Flizzow, Yonnyboii
  • Tunggu - VE
  • Disentuhi Cinta - Suzanne Low

Lagu Pop Etnik Terbaik

  • Anakanda - Dato' Sri Siti Nurhaliza
  • Kucuma - Wany Hasrita dan Dato' Jamal Abdillah
  • Intan Payung - Bunga ft. Noraniza Idris
  • Adat Kasih - Ziha Salleh - PEMENANG
  • Sang Purnama - Wany Hasrita dan Wanita Syaz

Lagu Nasyid Terbaik

  • Shuhud Qalbu - Fitri Haris dan Zarul Umbrella
  • Thank You Allah - Alyah ft. Cat Farish & Ustaz Haris - PEMENANG
  • Selimut Kasih - Inteam
  • Hasbunallah - One Path
  • Linangan Laduni - Darwish


Post a Comment

0 Comments